Melania Trump kalapja és boldogsága
Boldog Melania? Miért fontos, hogy ne ítélkezzünk mások felett?
A Mikulás kávéját kevergette a kandalló mellett, de az arcán látszott, hogy a forró ital sem tudja felmelegíteni azt a fajta kimerültséget, amit érzett. A műhely zsongott, manók jöttek-mentek, ajándékok csomagolópapírban sorakoztak a polcokon, de valahogy minden káoszosnak tűnt. Szuperérzékeny Anna a sarokból figyelte őt. Azonnal észrevette a Mikulás arcán a finom ráncokat, a szeme alatti árnyékokat, és még azt is, ahogyan az ujjaival az asztallapot dobolta – türelmetlenségében vagy talán aggodalmában.
Anna nem tervezte, hogy itt marad ilyen sokáig. Csak egy levélért jött, amit véletlenül a műhelybe irányítottak. De most már tudta, hogy nem mehet el. Segíteni akart. Ez mindig így volt vele – ha észrevett valakit, aki kimerült, túlterhelt vagy épp boldogtalan, egyszerűen képtelen volt továbbmenni.
– Mikulás, hadd segítsek egy kicsit! – szólalt meg végül.
A Mikulás először csak meglepetten nézett rá, de aztán bólintott. Anna tehát munkához látott, és rögtön rendszerezni kezdett:
A nap végére a műhely csendesebb lett, a manók mosolyogtak, és a Mikulás is sokkal nyugodtabban ült le a kandalló elé. Anna pedig fáradtan, de elégedetten indult haza. Tudta, hogy a napja sosem egyszerű, mert mindent intenzívebben érez és tapasztal, de ez az érzékenység segített abban, hogy különleges módon tudjon adni másoknak.
Ahogy Szuperérzékeny Anna végigsétált a havas utcákon, mosolygott. A világ néha túl hangosnak, túl kaotikusnak tűnt, de ő tudta, hogy a helye pontosan ott van, ahol segíteni tud – akár a Mikulásnak, akár másoknak.
Írta: Gyergyai Krisztina, szín-és stílustanácsadó
A szuperérzékenység (angolul highly sensitive person, HSP) egy pszichológiai jelenség, amelyet először Elaine N. Aron pszichológus definiált. A szuperérzékenység egy veleszületett tulajdonság, amely az emberek körülbelül 15-20%-át érinti. Az ilyen emberek idegrendszere érzékenyebb, ami intenzívebb érzékelést és érzelmi reakciókat eredményez.
Ez nem betegség vagy zavar, hanem az idegrendszer működésének egyfajta természetes variációja.
Összeállította: Gyergyai Krisztina, szín-és stílustanácsadó
Boldog Melania? Miért fontos, hogy ne ítélkezzünk mások felett?
Nemrég egy igazán különleges párossal találkoztam a színtanácsadásomon. Szerző: Gyergyai Krisztina, színtanácsadó. Kira- egy 35 év körüli hölgy- érkezett hozzám, akinek a férje egyedi ajándékkal szeretett volna örömet szerezni: színtanácsadást ajándékozott neki. Már ez önmagában is megmelengette a szívemet, de ahogy a találkozónk során...
Színtanácsadó: Gyergyai Krisztina