Miért nem vagy magabiztos 50 felett?

2026.01.29

Sokan azt hiszik, hogy a magabiztosság korral jön. Hogy majd egyszer csak megérkezik, amikor "már mindegy", amikor túl vagyunk elég sok mindenen, amikor nem érdekel mások véleménye. A valóságban viszont nagyon sok 50 feletti nő épp az ellenkezőjét éli meg: egyre bizonytalanabb lesz, miközben kívülről talán úgy tűnik, már mindene megvan.

A magabiztosság hiánya nem belső gyengeség kérdése. Sokkal inkább annak a jele, hogy még mindig nem azt viseled, és nem azt teszed, amit te szeretnél, hanem azt, amiről azt gondolod, hogy "illik", "elvárható", "elfogadott".

Még most is másoknak próbálsz megfelelni.
Csendben.
Finoman.
Sokszor már észrevétlenül.

Pedig van egy mondat, amit 50 felett különösen érdemes komolyan venni: soha ne fogadj el kritikát olyan embertől, akitől tanácsot sem kérnél.

Ez nem lázadásra buzdít. Hanem önazonosságra.

A magabiztosság második nagy akadálya egészen prózai: nincsenek jól működő ruháid. Nem azért, mert nincs pénzed, vagy nincs ízlésed, hanem mert a ruháid többsége kompromisszum. "Ez jó lesz még." "Ez elmegy." "Ez kényelmes." Csakhogy ezek a ruhák nem támogatnak. Nem tartanak. Nem erősítenek meg. Így nagyon nehéz magabiztosnak lenni bennük – még akkor is, ha belül pontosan tudod, ki vagy.

A harmadik ok talán meglepőbb, de nagyon is valós: nem látod kívülről, mi nem működik. Pont ezért született meg a Stílusom gány sorozat. Humorral, túlzással, paródiával mutatom meg azokat az általános, rosszul működő megoldásokat, amelyeket rengetegen használnak jó szándékkal – mégis rombolják az összképet. Nem ítélkezésből, hanem felismerésből.

És van még egy szempont, ami 50 felett különösen fontos. A magabiztosság nem abból fakad, hogy "fiatalosnak" tűnsz, hanem abból, hogy jelen vagy a saját életedben. Erről szól a Stílus 50 felett sorozat is. Nem divatról, nem trendekről, hanem gondolkodásról, döntésekről, határokról. Arról, hogyan lehet nőként ebben az életszakaszban nem eltűnni, hanem megérkezni.

A magabiztosság nem egy nagy elhatározással kezdődik. Hanem apró, hétköznapi döntésekkel. Mit veszel fel reggel. Kinek a véleményére figyelsz. Mit engedsz meg magadnak – és mit nem.

Ha úgy érzed, ideje lenne nem másoknak, hanem saját magadnak felöltözni, akkor ebben szívesen segítek. Online és személyes stílustanácsadáson is megmutatom, hogyan lehet egyszerű alapdarabokkal, hordható megoldásokkal olyan ruhatárad, ami nem elnyom, hanem megtart. Nem megváltoztat, hanem visszaad.

A magabiztosság nem életkor kérdése.
Hanem döntés.
És 50 felett végre jogod van jól dönteni magad mellett.

Gyergyai Krisztina, stílustanácsadó

Szín-és stílustanácsadás csomagok online vagy személyesen:

A stílusról sokan azt gondolják, hogy ruhákból áll. Színekből, cipőkből, táskákból, ékszerekből. Pedig minél idősebb leszek, annál inkább azt érzem, hogy a stílus valójában sokkal több ennél. A stílus az, ahogyan élünk. Ahogyan döntéseket hozunk. Ahogyan eltöltünk egy szabad hétvégét. Ahogyan merünk elindulni egyedül. Gyergyai Krisztina,...

Az elmúlt egy hónapban három olyan vendégem is volt szín- és stílustanácsadáson, akik széles egyenes, vagyis H alkatúak voltak. Beszélgetés közben szinte mindegyikük azt mondta, hogy nem tudja eldönteni, milyen alkat lehet, mert nem klasszikus körte, nem igazi alma, és homokórának sem érzi magát. Gyergyai Krisztina, szín-és stílustanácsadó cikke.

Amikor végre megérkezik a jó idő, és előkerülnek a nyári ruhák, a legtöbb nő első gondolata általában az, hogy "na végre". Végre nem kell kabát, harisnya, vastag pulóver, rétegek. Végre lehet egy kicsit könnyedebben, lazábban öltözni. Aztán sokszor ott jön a furcsa érzés a tükör előtt. Valahogy mégsem az az összhatás, amire számítottunk. Gyergyai...

Ahogy elkezd melegedni az idő, és végre előbújik a nap, valami furcsa dolog történik a nőkkel. Télen még egészen jól elvagyunk magunkkal. Kabát, rétegek, hosszabb kardigánok, sötétebb ruhák – valahogy könnyebb. Aztán egyszer csak megérkezik az első igazán meleg nap, és hirtelen minden megváltozik. Gyergyai Krisztina, stílustanácsadó cikke.

Share